środa, 27 lipca 2011

Prague.

Praga jest piękna! 

kilka razy próbowałam napisać tu krótką argumentację, ale nie potrafię oddać słowami uroku tego miasta. jestem całkowicie bezradna.
nie chcąc sypać banałami typu 'panorama miasta zapiera dech w piersiach', 'małe i stylowe sklepiki idealnie współgrają z wysokimi, nowoczesnymi wieżowcami', 'na moście karola panuje przyjemny zgiełk i hałas, słychać strzępki rozmów w różnych językach, aż roi się od turystów z ciekawością zaglądających do kolejnych straganików', wolę poczekać na zdjęcia i to wszystko po prostu pokazać.

od siebie chciałabym jedynie zaznaczyć, że cholernie podobają mi się żółte taksówki i sposób działania całej praskiej komunikacji miejskiej.
z całych sił zazdroszczę metra kursującego co 2-3 minuty i gigantycznych schodów ruchomych na stacjach (z naciskiem na te schody!;)


przy okazji... wiedzieliście, że w Czechach nie pije się piwa z sokiem?
składając takie zamówienie można się nieco zdziwić, otrzymując piwo i sok w dwóch różnych szklankach... - smaki Pragi ;)


2 komentarze:

  1. Warto poczytać o Pradze zwłaszcza, że nigdy tam nie byłam.Ciekawe spostrzeżenia .Pozdrawiam...sylviiart.

    OdpowiedzUsuń
  2. ja metra nie zazdroszczę chyba. co prawda dużo szybciej można dotrzeć w miejsce docelowe, ale... po dłuższym czasie ma się go dość i woli się nadrobić drogi. Bynajmniej w moim przypadku tak bywa.
    To z piwem ciekawe :p
    czekam na zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń